Незабутньою творчою знахідкою класичного французького стилю, знайомого багатьом, вважають красиві поєднання кольорів. Як з’ясувалося, основоположники класичних французьких дизайнів, які поділяють таку кредо. Вони вважають, що без вживання схожих між собою квітів з виключенням раптових трансформацій кольору образ справжнього французького стилю, відомого продуманістю, не буде, скоріше за все, вважатися закінченим.
Основними кольорами цього декору можна, звичайно, назвати приглушений сірий, білий, фісташковий і зелений, при всьому тому непогано будуть виглядати і інші м’які тони. Використовуючи приглушені кольори для оформлення стель, стін, шпалер і статі, зіставляючи їх з контрастно декорованого обстановкою, можна додати інтер’єру житла воістину французький флер.
Французький внутрішній інтер’єр підійде для просторих приміщень з хорошим природним освітленням, а стелі в ньому не повинні бути низькими. Дуже до місця стане відреставрована меблі в поєднанні з виразними карнизами з металевими деталями. А ось меблювання краще підібрати легку, з загальноприйнятих порід дерева, при всьому тому можна використовувати і предмети меблів, прикрашені кованими деталями.
Для якісної обробки поверхні меблевих гарнітурів краще взяти матеріал різної структури з візерунковим орнаментом. Звичайно, такий стиль виправдовує себе за всіма показниками.
Художники вважають, що для даного дизайну краще підійдуть такі текстильні доповнення: напівпрозорий шовк, гобелен на стіни, благородний жаккард, атласний оксамит для оббивки меблів, і муслін для постільної білизни. Відмінно буде виглядати в цьому інтер’єрі особливим чином зістарені меблі. Для штучного старіння використовуються зазвичай засоби для імітації патини.
Ніжні малюнки, кілька легковажна обстановка добре виглядатимуть в таких кімнатах. Тут нерідко зустрічаються досить м’які, пастельні поєднання, плавні переходи, сентиментальний стиль, витонченість і легкість – якраз все перераховане – це і є першорядні ознаки гламурного французького стилю. Потрібно відзначити – французький стиль надзвичайно складний в плані виконання. У французів вроджене чуття до краси і насолод. Вони до речі, найбільші гурмани в світі, а не тільки знавці прекрасного. А представникам інших народностей залишається тільки вчитися у нащадків галлів створювати таку ж красу.
Тому треба постаратися, і як можна ретельніше освоїти всі тонкощі французького дизайну. Варто тільки поставити у вітальні річ не з тієї епохи, і вона зіпсує все враження.