Для любителів активного відпочинку і відпочинку на природі в Німеччині існує також безліч можливостей.
У районі з кордоном Францією, Рейн має кілька приток, так званих “Рукавів”, де практично протягом не помітно. Подорож в цю протоку на гумовому човні, доставить масу задоволення любителем природи або просто людям, охочим побути в тиші після шуму мегаполісу. Ви пливете на човні, а навколо ні душі, первозданна тиша. Неподалік пливе пара білих лебедів, вони не боятися вас, тому що люди тут бувають рідко і не завдають їм шкоди. Дерева, по березі, низько нависають над водою, а за ними неходженими хащі, як на озері Онтаріо в оповіданнях Фенімора Купера. А якщо ще плисти на гумовому каное, то уявити себе в індіанської пирозі, на дикому заході часів куперовских героїв, це зовсім просто. Того й гляди, пролунає бойовий клич і на березі здадуться червоношкірі, в бойовому розфарбуванні і томагавками в руках або Звіробій, оперившийся на своє довге рушницю. А на березі Рейну, якраз в тому самому місці, де протока з’єднується з ним, в цей час смажитися м’ясо і в переносному холодильнику вас чекає хороше, німецьке пиво. Як вам така перспектива?
Сплав по Рейну на гумовому каное
Ні забуваємо враження ви отримаєте, якщо сплав на каное по Рейну. Перебіг тут пристойне, тому гребти майже не доведеться, веслами виконуються тільки кермові функції. Якщо ви ніколи не плавали на каное, то ми спочатку проведемо тренування на “тихій воді”, в одній з приток Рейна, але повірте на слово, нічого тут архіскладно немає. Як тільки ви відчуєте себе впевнено і ми, для закріплення практичних навичок, сплав на невеликий відрізок, переступимо до основного заходу.
Стартуємо біля французького кордону, в районі гідроелектростанції, по греблі якій проходить кордон Німеччина-Франція.
Йдемо вниз за течією, з одного боку французький берег, з іншого німецький, а межа якраз посередині річки. Проходимо повз міст, що з’єднує дві держави і далі вниз за течією Рейну. Проходимо міста Раштатт, Райнштеттен, Еттлінген. Кінцевий пункт нашого заходу місто Карлсруе. Там, в районі моста, на вантових конструкціях, закінчуємо нашу подорож. Весь шлях займає, з зупинками на відпочинок і оглядом околиць, приблизно годин п’ять.