Афінський планетарій – це одна з візитних карток Греції, оскільки його популярність давно вийшла за межі однієї країни. Пам’ятка відома в усій Європі, тому іноземці тут часті гості. Ціна за вхід абсолютно прийнятна – 6 євро, а відчуття, отримані від масштабу планетарію, залишаються на все життя і в валюті не оцінюються. Основою для афінського планетарію служить величезний екран у формі купола, який встановлений над головою глядачів. Зсередини він чимось нагадує кінотеатр, і це не далеко від істини. Під сферичним екраном розташовані ряди стільців, де і сидять відвідувачі, тому стояти і задирати голову не прийде.
Опуклість екрану дозволяє досягти 950 квадратних метрів, незважаючи на те, що фактично внутрішній купол становить всього 25 метрів. Такі розміри створюють особливу атмосферу занурення в космос, що показується зображення на екрані ніби проковтує аудиторію в себе. В афінському планетарії проводяться сеанси фільмів щодня, при цьому один фільм становить приблизно 40 хвилин. За цим сюди і приходять. Незважаючи на те, що стрічки озвучені на грецькій мові, всього за 1 євро можна купити спеціальні навушники, вставити їх в роз’єм на кріслі і слухати переклад на англійську мову. Звичайно, для розуміння всієї інформації потрібно добре знати хоча б термінологію і базу англійської мови, але, намагаючись охопити поглядом все барвисті краси, що показуються в планетарії, за диктором годі й встежити. Особливо красиво, коли на екрані зображені космічні туманності.
Грецька культура, так чи інакше, тісно пов’язана з космосом. Ще в античні часи давньогрецькі мислителі намагалися пізнати зоряне небо, тому вкладення великих грошей в дійсно якісний планетарій не зазнали збитків для самоосвіти афінян. Тут також нерідко можна побачити дітей, оскільки інформація в фільмах корисна і пізнавальна навіть для школярів.